Trochta Daniel

jéé konec roku a já ještě neposlal slíbený článeček do Hepyletů

Letošní sezona pro mne nezačala dobře, jelikož jsem měl na začátku sezony na padáku pád a zlomenina obou kotníků mě vyřadila z letecké činnosti. Jak postupovalo léčení lepšila se i moje nálada. V té době mě volá Jarek a povídá mi o myšlence Hepyletů, z nemocenského lůžka se mi to líbí moc a tak slibuji pomoc jak organizační tak i účast. V té době jsem věřil že za ,, chvíli,, poletím také. S postupujícím jarem a začátkem léta mé nadšení pomalu opadá a nastává tvrdá rekonvalescenční dřina. Jenže jsem asi lítáním řádně poblázněn, protože ještě o francouzkých holích zkouším sednout na tříkolku a pojíždět. Otřesy do kotníků jsou nepříjemné ale touha letět je mnohem silnější. Na lůžku jsem dlouze dumal nad různými problémy (tam je času dost....) a tak po kolenou zalézám do dílny a začínám tvořit novou tříkolku s 20palcovými koly. Již delší dobu tyto tříkolky sleduji u polských závodníků a přes počáteční nelibost jim přicházím víc a víc na chut. Práce v dílně postupují dostatečně rychle i když práce o holích nebo po kolenou je trochu náročnější. Tříkolka je za pár dní hotova tak na ni usazuji můj prototyp nové duralové krosny a ještě s nenanlakovanou konstrukcí vyrážíme se Šárkou na letiště. Hned první pokus o jízdu dopadá na jedničku a začínám chápat oblibu těchto tříkolek na severu. Ještě ten den přesvědčuji Šárku aby mi pomohla upnout a rozdělat padák a já po usazení odhazuji berle a jdu startovat. Kolegáčci moji ten pocit mi nikdo nevezme, letělo to a já také!! po půl roce! poletoval jsem si takto okolo mé ženy a byl jsem opět štastný.

Nedlouho po mém prvním letu mi zazvonil telefon a Luba Závorka mi říká: Odřekl mi navigátor nechceš být mým navigátorem na nadcházejícím MS v Madarsku? Myslím si, že jsem ani nepřemýšlel a odpověděl ano. Doma jsem dostal trochu hubováno že jsem ještě na nemocenské a jedu někam do řitě, ale už mi šla vybírat oblečení na cestu. Hodná to žena. Mistrovství jsem si moc užíval i když nohy občas zlobily. Průběh popisovat nebudu, to již vyšlo v pilotu, ale na konci týdne jsme stáli na bedně a byli mistři světa!

Tak a ted přemýšlím že jsem vlastně žádný let nepopsal, ale věřte, že pro mě po pádu na začátku sezony měl tento návrat na oblohu mnohem větší důležitost jak všechny lety před tím a i potom.

Dan